Kurz angličtiny ve vinařství
Kurzy WSET v Brně
English for wine professionals
Jarní jazykové kurzy 2018

Prestižní kurzy o víně od WSET poprvé v ČR

Vinní profesionálové i nadšenci budou moci od roku 2017 studovat certifikované kurzy od Wine & Spirits Educational Trust (WSET) také v České republice. Společnost MKM prošla náročným certifikačním procesem a získala oprávnění pro výuku kurzů „WSET Level 1 Award in Wines“ a „WSET Level 2 Award in Wines and Spirits“.

Kurzy WSET jsou celosvětově vyhledávanou kvalifikací v oblasti obchodu s vínem a destiláty. Jde o několikastupňový systém navazujících kurzů, na jejichž vrcholu stojí prestižní titul Master of Wine. „Jsem ráda, že můžeme nabídnout tuzemským vinařům, dovozcům, sommeliérům nebo milovníkům vína studijní program WSET.  Jde o velmi významný krok k další popularizaci vína v tuzemsku a jedinečnou příležitost pro všechny, kdo si chtějí rozšiřovat obzory a znalosti o víně,“ říká Pavlína Megová, majitelka MKM. „Atraktivitě kurzů jistě přispěje i fakt, že se nám pro kurzy podařilo získat zkušeného a respektovaného lektora Franka Smulderse MW,“ dodává Pavlína Megová.

Ian Harris, WSET Chief Executive, říká „Jako celosvětový leader v rámci kvalifikace a vzdělávání v oblasti vín a destilátů usilujeme o rozšíření našich kurzů napříč trhy, kde je potenciál a zájem rozvíjet znalosti v této oblasti. Česká republika je na evropském trhu stále viditelnější, a proto v ní vidíme unikátní příležitost. Jsme hrdí, že společnost MKM vstoupila do sítě našich partnerů Approved Programme Providers, s cílem nabízet naše kurzy zájemcům z Česka.

 

Institut WSET byl založen jako nezisková organizace v roce 1969, aby sloužil rostoucím potřebám vzdělávání profesionálů v obchodě s vínem a destiláty ve Velké Británii. Od té doby se WSET stalo celosvětově uznávanou vzdělávací institucí, jejíž kurzy jsou dostupné v 19 jazycích v rámci 70 zemí světa. „Ročně kurzy WSET ve světě absolvuje cca 72.000 lidí a od příštího roku mezi nimi budou i desítky studentů z Česka,“ dodává Pavlína Megová. Výuka v Brně bude probíhat v anglickém jazyce.

 

Kurz WSET Level 1 Award in Wines je jednodenní kurz, který poskytuje praktický úvod do světa vína. Představuje hlavní odrůdy révy vinné a jejich charakteristické znaky. Popisuje hlavní typy a styly vín, pomáhá studentům získat základní degustační dovednosti a návod jak postupovat při hodnocení a analýze vín.

 

Kurz WSET Level 2 Award in Wines and Spirits  je dvoudenní kurz. Zaměřuje se na vysvětlení postupu výroby vín, definuje faktory, které určují výsledný styl vína, představuje hlavní vinařské regiony světa. Součástí kurzu jsou i principy párování jídla a vína nebo charakteristika hlavních kategorií lihovin a likérů a metod jejich výroby.

 

Kurzy budou probíhat v centru Brna v prostorách jazykové školy MKM, na adrese Jakubská 1. Ta se stává tuzemským leaderem v oblasti vinného vzdělávání. V loňském roce vydala moderní učebnici WineWords, která je určena všem, kdo se chtějí naučit mluvit o víně v anglickém jazyce.

 

 
MKM jazyková škola a překladatelská agentura

„Lektoři, kteří nás učí, jsou výbornými pedagogy, umí podat a vysvětlit učivo a mají také […]

více

Člen Asociace jazykových škol  MKM jazyková škola a překladatelská agentura  MKM jazyková škola a překladatelská agentura MKM jazyková škola a překladatelská agentura MKM jazyková škola a překladatelská agentura