Němčina pro zdravotní sestry

Specializovaný kurz zaměřený na odbornou medicínskou terminologii pro zdravotní sestry, praktická témata daných oborů a německou gramatiku užitou v praxi.
Kurz připraví studenty na práci ve zdravotnictví v německy mluvících zemích. Při výuce je kladen důrazem na komunikaci s pacientem a příbuznými, odborný jazyk, vyřizování nezbytných povolení a komunikaci na úřadech, atd.

Obsah kurzu:

  • osm nejfrekventovanějších terminologických okruhů slovní zásoby (např. tělní systémy, infekční choroby, nejrůznější formuláře zprávy a dokumenty, péče o pacienty po operaci, péče o pacienty jiných kultur a náboženství, atp.)
  • konverzace a přípravu na nejrůznější typy situací (od konverzace s nově příchozím pacientem při sepisování anamnézy až po rozhovor s pozůstalými)
  • osm základních, nejdůležitějších gramatických témat (od členů a sloves v přítomném čase, až po konjunktiv II)
  • základní dokumenty a tiskopisy používanými v Rakousku a Německu ve zdravotnictví – od formuláře neschopenky, až po pracovní povolení
  • příprava na jazykové zkoušky potřebné pro práci ve zdravotnictví v Rakousku a Německu

Kurz je vyučován českou lektorkou s mnohaletými zkušenostmi z oblasti zdravotnictví, specializovanou na přípravu lékařů a zdravotních sester na práci v Německu, Rakousku či Švýcarsku s maximálně individuálním přístupem k potřebám jednotlivých studentů.

Nyní i online! Pro cenovou kalkulaci prosím pište na kurzy@mkm.cz nebo js@mkm.cz.

Název Intenzita Termín Den Čas Cena Přihláška